ارزانترین ثبت دامنه

دامنه در حقیقت نام وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین‌المللی رایج عبارتند از com، net و org که دارای مصارف عمومی می‌باشند و هر یک به ترتیب معرف سایت‌های تجاری (Commercial)، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. در ثبت این دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نام ها با اولویت درخواست ثبت می شوند و برای مدت یک تا ده سال (قابل تمدید) با توجه به حق الثبت پرداختی معتبر می‌باشند. همچنین کلیه دامنه های بین المللی فوق و بسیاری از دامنه های محلی تابع قوانین حمایت کننده از علائم تجاری می‌باشند.
دامنه ها هر چند زیر نظر یک موسسه (ICANN) صادر می شوند اما پسوندهای گوناگون ممکن است ثبات های (Registrar) گوناگون داشته باشند که به عنوان نماینده عمل می نمایند. هریک از این ثبات ها می توانند در قبال دریافت مبالغی ناچیز امنیت یا خدمات بیشتری را ارائه نمایند. دقت فرمایید که ثبت دامنه ارتباط مستقیم با خدمات میزبانی نداشته و هریک از این خدمات را می توان از طریق تامین کنندگان مختلف تهیه نمود.
همانطور که برای تهیه یک محل سکونت یا تجارت اولین سوال آدرس منطقه مورد نظر است، برای وب سایت نیز این امر اولین مرحله برای شروع می باشد و همانطور که در دنیای واقعی نیز آدرس شما بیانگر بسیاری از نکات برای مخاطبین قبل از رویارویی با شما می باشد. دردنیای مجازی نیز این امر صادق است. آدرس شما مثلا در یک محل گرانقیمت یا یک ساختمان معروف گویای سطح بالای فعالیت شماست، آدرس دفتر کار شما در یک محل مسکونی ممکن است مشکلاتی را برای شما بوجود آورد یا مراجعین شما را دچار سردر گمی نماید، فعالیت های تجاری در مناطق مسکونی ممکن است با محدودیت هایی روبرو گردد. با کمی تفاوت می توان مشخصه های مشابهی را نیز برای آدرس مجازی تعریف نمود. هر سایت می‌تواند از طریق تعداد نامحدودی آدرس ثبت شده قابل دسترسی باشد.

پسوندهای بین الملی رایج عبارتند از com، net و org که دارای مصارف عمومی می‌باشند و هر یک به ترتیب معرف سایت‌های تجاری (Commercial)، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. در ثبت این دامنه‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با اولویت درخواست ثبت می‌شوند. دامنه‌های info، biz و name نیز در زمره دامنه‌های قابل ثبت برای عموم ولی با کاربری خاص می باشند. پسوند info برای سایت های اطلاعاتی (Information) ، پسوند biz برای سایت‌های تجاری (Business) و پسوند name هم فقط برای سایت‌های شخصی مناسب می باشد استفاده از این سه پسوند در خارج از این چهارچوب تعریف شده ممنوع و منجر به حذف دامنه و سلب حقوق مربوطه از مالک آنها خواهد شد.
پسوندهایی که افراد و سازمانهایی با مشخصات و فعالیت های خاص بر روی آنها می توانند اقدام به ثبت دامنه نمایند، یا فعالیت بر روی این پسوندها می بایست از قوانین خاصی تابعیت نماید. مانند biz, edu, info, gov, int, pro, aero, arpa, coop, museum که در هنگام ثبت یا در مدت استفاده ارائه مدارک و رعایت قوانینی خاص اجباری خواهد بود.
علاوه بر پسوندها عمومی و خاص، کشورهای مختلف نیز می توانند اقدام به درخواست پسوند با کد اختصاری کشور خود (دو حرفی) را بنمایند. اداره این پسوندها، قوانین و نحوه تخصیص آنها در اختیار دولتها یا مراکز معرفی شده توسط مراجع رسمی هر کشور خواهد بود. کشورها مختلف می توانند ثبت این دامنه ها را برای سایر ملیت ها آزاد یا محدود نموده و یا به طور کلی هرگونه رویه خاصی را در این خصوص اتخاذ نمایند. پسوندهای دو حرفی بعضی از ملیت ها با بعضی از کلمات اختصاری تشابه داشته که این کشورها از این فرصت استفاده نموده و به فروش عمومی پسوندها خود اقدام می نمایند. پسوندهایی نظیر ws, tv, cc, fm, mw, it و غیره ... از این قبیل می باشند. بسیاری از کشورها پسوند خود را به سطوح دیگری نیز تقسیم می نمایند. مثلا ir که پسوند کشور ایران است به ac, net, co, id, edu تقسیم گردیده که بعضی از این پسوندها مخصوص فعالیتهای خاص در نظر گرفته شده اند.

شبکه اینترنت تام کت، برای بهبود شرایط خدمت رسانی به هم‌میهنان عزیز، امکان ثبت دامنه ها را به صورت آنلاین فراهم کرده است.
در همین راستا قیمت های ثبت دامنه را به شکلی کاملا رقابتی تبیین نموده است تا دوستان گرامی به راحتی بتوانند علاوه بر مقایسه قیمت ها، اقدام به ثبت دامنه دلخواه خود نمایند.

ارزانترین قیمت های ثبت دامین در ایران
پسوند دامنههزینه ثبت یکساله (تومان)هزینه ثبت 5ساله (تومان)
.IR800025000
.co.ir1200030000
.net.ir1200030000
.Com144000700000
.Net175000865000
.Org165000850000
.Biz165000850000
.Info170000865000
.Co3950001950000
.TV4400002120000
.Asia185000960000
.Pro177000900000
.Me155000760000

دامنه دلخواهتان را ثبت کنید

برای ثبت دامنه مورد نظر فقط باید نام دامنه را وارد کنید. سیستم به طور خودکار تمامی پسوندها را مورد بررسی قرار داده و در نهایت نتیجه را به شما اعلام می کند.

بررسی امکان ثبت دامنه

پس از انتخاب دامنه و پسوند دلخواه، چنانچه دامنه مورد نظر شما قابلیت ثبت دارد، باید مشخصات فردی خود را نیز کامل و درست وارد کنید. اگر در ثبت اطلاعات اشتباهی به وجود آید، ممکن است روند ثبت دامنه به تعویق افتاده و یا به طور کامل امکان ثبت دامنه مورد نظر، از شما گرفته شود. لطفا اطلاعات را با دقت کامل ثبت نمایید.