شبکه اینترنت تام کت در گذر زمان

شبکه اینترنت تام کت از سال 1382 به طور غیر رسمی و از سال 1383 به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرده است. تام کت از ابتدا اقدام به ارائه خدمات اینترنت در کرج نمود که این فعالیت با فروش کارت های اینترنت آغاز شد. در اردیبهشت ماه سال 1383 شبکه تام کت برای اولین بار در ایران سیستم شارژ مجدد کارت های اعتباری اینترنتی یا همان کارت Dial-up را راه اندازی کرد. این سیستم به همه خریداران کمک می کرد که تنها با یک بار بیرون رفتن از منزل و خرید فقط یک کارت اعتباری اینترنت، بتوانند در هر مکان و زمان کارت خود را شارژ کرده و مجددا به اینترنت وصل شوند. این راه حل در حالی اجرا شد که تمام کارت های شبکه تام کت قابلیت اتصال به اینترنت را در سراسر ایران داشتند. بعدها این سیستم توسط شرکت های دیگر با روش های مختلف نیز ارائه شد.
در مهرماه سال 1383 شبکه تام کت اقدام به فعال کردن طرح جدیدتری نمود که در آن کاربران می توانستند به هر میزان که بخواهند کارت خود را شارژ کنند و دیگر نوع کارت برای شارژ مهم نبود. این روش هم که برای اولین بار در ایران انجام می شد، مورد استقبال خوب کاربران قرار گرفت.
در همان سال بود که اولین پایگاه اینترنتی شبکه تام کت نیز راه اندازی شد. البته در آن زمان باتوجه به همکاری شبکه تام کت با شرکت ارتباط شکوفا، سایت اینترنتی با نام Shokufa.net راه اندازی شد. در این سایت کاربران می توانستند از اخبار شبکه اطلاع پیدا کنند، کارت اینترنت بخرند و میزان اعتبار کارت های خود را مشاهده کرده و به راحتی اعتبار آن را شارژ کنند.
تاریخچه شبکه اینترنت تام کت در سال 1384 شبکه تام کت با بهره گیری از تخصص و فن آوری های جدید توانست بار دیگر شکل جدیدتری از خدمات اینترنت را ارائه نماید. برای اولین بار در ایران و شاید خاورمیانه، برای اینترنت هم قبض صادر شد. قبض های اینترنتی که در هر دوره یک ماهه به درب منازل مشترکین می رفت و آنها می توانستند به راحتی قبض خود را به روش نقدی یا با کارت اعتباری پرداخت نمایند.
باتوجه به جدید بودن این شیوه، در اوایل، اجرای آن کمی با مشکل مواجه و دلیل اصلی هم اعتراض کاربران به میزان استفاده بود. برای اینکه کاربران بتوانند میزان استفاده خود را نیز مشاهده کنند، آدرس اینترنتی Tomcatnet.com با طراحی جدید و خدمات بیشتر در اختیار کاربران قرار گرفت.
شیوه صدور قبض اینترنتی در سال 1385 متحول شد و ارزانترین اینترنت را در همان زمان و بدون نیاز به خروج از منزل، در اختیار کاربران قرار میداد. برای اولین بار اینترنت به شیوه دقیقه ای محاسبه شد و هزینه های آن نیز بسیار کاهش یافت. هر دقیقه فقط 19 ریال! چیزی که برای خیلی ها قابل تصور هم نبود!
سایت اینترنتی شبکه تام کت هم به روز رسانی شد و اوج فعالیت این شبکه در سال های 1385 و 1386 به مدد طرح ویژه اینترنت دقیقه ای بود که در آن روزها با استقبال بی نظیر مشترکین خدمات اینترنت مواجه شده بود و البته سایت اینترنتی نیز کمک بسیاری به این پیشرفت کرده و دسترسی کاربران به شارژ اعتبار و مشاهده اطلاعات مصرفی را آسان می نمود.
کم کم با ورود شبکه اینترنت پرسرعت و ارائه هر چه بهتر آن، شبکه تام کت نیز دچار تحولات بسیاری شد. تا جایی که در سال 1387 ارائه خدمات اینترنت Dial-up رو به نابودی گذاشت. در سال 1388 این خدمات از سوی شبکه تام کت قطع شد و سرویس های Dial-up تام کت به تاریخ پیوستند.
در اواخر همین سال و با توجه به تحولات زیاد و رشد بسیار سریع خدمات اینترنت پرسرعت، شبکه تام کت به دلیل نیاز به ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری مدتی دچار مشکلاتی شد و ارائه خدمات به مدت یک سال به طور کامل متوقف شد.
از ابتدای سال 1390 بود که با رونمایی از سایت جدید شبکه تام کت و ارائه خدمات نوین اینترنتی، تام کت بازهم در میان کاربران اینترنت جا باز کرد. در همین سال شبکه تام کت با همکاری 3 شرکت بزرگ اینترنتی کرج، اقدام به ارائه اینترنت پرسرعت ADSL و وایمکس و همچنین شبکه های وایرلس نمود.
همچنین گروه نرم افزاری شبکه تام کت هم تولید محصولات نرم افزاری کوچک را در دستور کار خود قرار داد. نرم افزارهای مناسب برای فروشگاه‌ها و رستوران ها تولید شدند و کم کم بازار از دست رفته به شبکه تام کت بازگشت.
در سال 1391 شبکه اینترنت تام کت اقدام به گسترش خدمات خود نمود و با همکاری 2 شرکت جدید پا در عرصه الکترونیک گذاشت. خدمات جدیدی همچون دوربین های مدار بسته و سرویس های امنیتی را ارائه نمود تا با ارائه خدمات بهتر، سهم بیشتری از بازار داشته باشد.
در سال 1392 با افتتاح دفاتر جدید، شبکه اینترنت تام کت خدمات خود را در شهرهای استان های البرز و تهران و قزوین بیش از پیش گسترش داد. همچنین شرکت های همکار این شبکه در سال 1392 به عدد 10 رسیدند تا خدمات گسترده تری به مشترکین ارائه شود.
شبکه تام کت توانست با گسترش روابط همکاری با شرکت های دانش بنیان، ظرفیت ارائه خدمات به مشتریان ارجمند را به حد مطلوب افزایش داده و با تعدد خدمات قابل ارائه به مشتریان، گامی محکم در نیک نامی میان مشتریان خود بردارد.
در اوایل سال 1393 نیز با توجه به افزایش چشم گیر حجم خدمات ارائه شده توسط شبکه اینترنت تام کت، چهره جدیدی از پایگاه اینترنتی شبکه تام کت رونمایی شد که با سبک جدیدی از روش های برنامه نویسی و طراحی سایت پایه گذاری شده بود. این طرح که تا چندی پیش نسخه اصلی سایت شبکه اینترنت تام کت بود، تمام خدمات تام کت را در همان نگاه اول در اختیار بازدید کننده قرار می دهد. شبکه تام کت از اواخر سال 1393 دوباره رشد روزافزون پیدا کرد و با ارائه خدمات هرچه بهتر، به رقابت با دیگر ارائه کنندگان خدمات اینترنت و رایانه پرداخت.
در سال 1394 نیز با پیوستن شبکه تام کت به شبکه های اجتماعی و ارتباط بیشتر با کاربران، ارائه خدمات پشتیبانی نیز با کیفیت بالاتری ادامه یافت تا تام کت همچنان به عنوان یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات نرم افزاری و سخت افزاری شناخته شود.
همکاری های مشترک شبکه اینترنت تام کت با شرکت های پیشرو در عرصه های فناوری در سال 1395 به اوج خود رسیده و شبکه تام کت علاوه بر خدمات مبتنی بر اینترنت، در دیگر شاخه های فناوری اطلاعات نیز قدم گذاشته و ارائه خدمات خود را بر اساس فناوری های نوین، در مباحث شبکه های کابلی و بی سیم و نیز برنامه نویسی و توسعه وب سایت ها گسترش داد.
گسترش خدمات شبکه تام کت و همچنین گسترش همکاری ها با شرکت ها دیگر، به قدری پیشرفت که در سال 1396 به دلیل گستردگی خدمات ارائه شده، وب سایت وقت دیگر امکان قرار دادن حجم گسترده خدمات را نداشته و ناچار برای ارائه خدمات جدید و بهبود خدمات پشتیبانی، شرایط برای به روز رسانی وب سایت در سال 1397 فراهم شد.
وب سایت کنونی شبکه تام کت حاصل سالها تجربه را با خود یدک کشیده و متناسب با علم روز و بر اساس شرایط و خدمات گسترده شبکه اینترنت تام کت طراحی شده است تا بتواند پاسخگوی نیازهای مشتریان ارجمند باشد.
خدماتی که اکنون شبکه تام کت ارائه می دهد، بسیار فراتر از اینترنت و خدمات اینترنتی است. اکنون شبکه تام کت با بهره گیری از فناوری های نوین، دارای یکی از تخصصی ترین گروه های برنامه نویسی و طراحی وب در ایران است که به یاری همکاران خود توانسته از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب ایران عزیز خدمات گسترده نرم افزاری و سخت افزاری را ارائه نماید. همچنین گستردگی روابط همکاری با شرکت های دیگر، حجم خدمات این شبکه را در تمام شاخه های دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات افزایش داده است.
امید است که با توکل بر خدای بزرگ و مهربان و همچنین توانایی های علمی، مهندسی و فنی، در آینده نزدیک شاهد صادرات فناوری از طریق شبکه اینترنت تام کت به کشورهای همسایه نیز باشیم.
گروه پشتیبانی و مدیریت شبکه تام کت از پیشنهادات و انتقادات سازنده شما دوستان و همراهان همیشگی هم استقبال کرده و نظرات سازنده شما را ارج می نهد تا با برطرف کردن مشکلات، راه پیشرفت هموارتر از گذشته باشد.
ان شاء الله

سایت شبکه اینترنت تام کت در سال 1383 سایت شبکه اینترنت تام کت در سال های 1384 تا 1387 سایت شبکه اینترنت تام کت در سال های 1388 و 1389 سایت شبکه اینترنت تام کت در سال های 1390 تا 1392 سایت شبکه اینترنت تام کت در سال های 1393 تا 1396