معرفی کامل سئو و روش های آن

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:
سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب و یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست. قوانین سئو برای کمک کردن به بهبود رؤیت و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.
سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد. سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود، زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.
الگوریتم رتبه‌بندی گوگل دارای بیش از 200 معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت است. از این رو مهندسین سئو می‌بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی موفق سئو بدانند. نکته مهم در رابطه با سئو آن است که مسابقه پیشتازی در نتایج جستجو همواره ادامه داشته و تنها وب سایت هایی می توانند صفحات اول نتاسج جستجو را به خود اختصاص دهند که همیشه فعال و به‌روز هستند. همچنین بسته به اینکه چگونه کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سئو هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. اگر چه ممکن است نتایج بهینه‌سازی جستجو به سرعت دیده نشود ولی در دراز مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه‌بندی سایت و افزایش بازدیدکنندگان است.
به طور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد
 • باعث ایجاد برند می شود
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد
 • بهترین ابزار برای تبلیغات بلند مدت می باشد

سئو تخصصی وب سایت با کمترین هزینه

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و روش بازاریابی دیجیتال است که به شما کمک می کند محتوای سایت خود را به موتورهای جستجو مرتبط سازید. سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به شما کمک می کند رتبه بالاتری در نتایج جستجوی طبیعی و ارگانیک به دست آورید.
در واقع بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا به زبان ساده سئو، به صاحبان سایت ها کمک می کند رتبه خوبی در نتایج موتورهای جستجویی همچون گوگل، بینگ، یاهو یا سایر موتورهای جستجوی بزرگ به دست آورند. برای دستیابی به این هدف، شما باید مطمئن شوید که سایت‌تان برای موتورهای جستجو بهینه سازی گشته است. اگر سایت شما مورد پسند موتورهای جستجو واقع شود، به راحتی توسط موتورهای جستجو خوانده می شود و کاربرد آن برای کاربران نیز بسیار ساده و آسان خواهد بود.
اگر بخواهیم سئو را با تبلیغات گوگل مقایسه کنیم، مهم ترین تفاوت ها به این شرح هستند:

 • ادوردز برای گوگل، دیگر وب سایت های خود گوگل مثل یوتوب و سایت هایی است که از گوگل ادسنس (Google Adsense) استفاده می کنند اما اصول سئو برای تمام موتورهای جستجو قابل اعمال است.
 • ترافیک ادوردز با سیستم پرداخت به ازای کلیک و شامل هزینه کلیکی است، اما ترافیک سئو تقریبا با صرف هزینه های ثابت و رو به رشد دریافت می گردد. (البته باور رایج این است که سئو رایگان است که برداشت اشتباهی می باشد)
 • تبلیغات ادوردز در بالا و پایین صفحه نتایج جستجوی گوگل نشان داده می شوند و در شرایط خاصی می توانید یکی از این موقعیت ها را از آن خودتان کنید اما برای سئو لازم است بیشتر کار کنید تا در موقعیت های بالاتری در صفحه نتایج ارگانیک (طبیعی و غیرپرداختی) قرار بگیرید.
 • ادوردز نسبت به سئو سریع تر است چون در تبلیغات گوگل می توانید تقریبا خیلی سریع کمپین های تبلیغاتی ایجاد کرده و ترافیک هدفمند دریافت کنید. اما برای دریافت رتبه و ترافیکی خوب با سئو (به خصوص برای سایت های جدید) نیاز به زمان خیلی بیشتری دارید.
 • محاسبه بازگشت سرمایه با ادوردز ساده تر از سئو است چون بجز میزان هزینه صرف شده برای تبلیغات و درآمد فاکتورهای خیلی زیادی در سئو نقش دارند.
 • وقتی کمپین های ادوردز را متوقف کنید ترافیک مربوطه هم متوقف می شود. اما وقتی جذب ترافیک ارگانیک با سئو شروع شود، این ترافیک برای طولانی مدت حفظ می شود. (البته با صرف هزینه کمتر)

ارزانترین روش های سئو سایت در صفحه اول گوگل

شبکه اینترنت تام کت با سال‌ها تجربه در زمینه بهینه سازی وب سایت‌ها و بالا بردن رتبه در نتایج جستجو، برای راحتی کاربران گرامی و دوری از دردسرهای ناشی از انتخاب کلمات کلیدی و نیز صرفه جویی در وقت و هزینه، پکیج‌های ویژه ای برای موضوع سئو و بهینه سازی وب سایت ها در نظر گرفته است. این پکیج‌ها که به صورت سفارشی تعیین شده اند، امکان بالا بردن رتبه جهانی را برای وب سایت ها فراهم کرده و هزینه‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش داده اند.
لازم به ذکر است که مدت قرارداد در تمامی پکیج‌های ویژه سئو حداکثر 6 ماه در نظر گرفته شده و پس از آن با عنوان قرارداد پشتیبانی، خدمات بهینه سازی وب سایت مورد نظر ادامه خواهد یافت.

 • پکیج ویژه ارزان با 3 کلمه کلیدی
 • مشتریان ارجمند می توانند تمامی کلمات کلیدی مورد نظر را در اختیار همکاران ما قرار دهند تا با بررسی نتایج جستجو و وضعیت فعلی وب سایت، از میان آنها حداقل 3 کلمه کلیدی مناسب وب سایت انتخاب شوند. این پکیج که معمولا در حدود یک ماه زمان نیاز دارد تا کلمات مورد نظر را به صفحه اول نتایج جستجو برساند، با هزینه 450.000 تومان در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌گیرد. همچنین از مزایای این پکیج می توان به کسب رتبه بندی بالا و بهینه سازی وب سایت و نیز افزایش کلمات کلیدی تا حداکثر 10 کلمه در مدت قرارداد اشاره کرد.

 • پکیج ویژه منطقی با 5 کلمه کلیدی
 • این پکیج را می توان در تمامی وب سایت‌های شخصی، شرکتی و تجاری به اجرا درآورد. همچون پکیج ارزان، در این پکیج نیز فهرست کلمات کلیدی به صورت نامحدود توسط مدیر سایت در اختیار همکاران ما قرار گرفته و بهترین گزینه‌ها از میان آنها پیشنهاد می‌شوند. این پکیج با افزایش رتبه بندی و نیز تراکنش‌های ترافیکی وب سایت، علاوه بر بالا بردن رتبه جهانی وب سایت، منجر به افزایش چشم گیر بازدید از وب سایت نیز خواهد شد. هزینه این پکیج 700.000 تومان در نظر گرفته شده که با توجه به قرارداد به صورت چندبخشی و متناسب با میزان رشد وب سایت پرداخت می‌شود.

 • پکیج ویژه شرکتی با 10 کلمه کلیدی
 • این پکیج که بیشتر برای وب سایت های شرکتی و بزرگ پیشنهاد می شود، شامل حداقل 10 کلمه کلیدی خواهد بود که از میان فهرست کلمات دلخواه مدیر سایت انتخاب می شوند. در این پکیج نیز افزایش ترافیک و افزایش رتبه اولویت اصلی کار بوده و هزینه آن نیز 990.000 تومان در نظر گرفته شده است که به صورت چندبخشی پرداخت خواهد شد.

نمونه هایی از وب سایت های بهینه شده